Szukasz psychologa sportu lub pracy w Warszawie? Pomoc masz w zasięgu ręki w naszych gabinetach!

Musica Medica – dalszy opis

Stymulując jednocześnie mózg i ciało, wywieramy zarazem wpływ m.in. na system limbiczny, który jest odpowiedzialny za stany emocjonalne. Muzyka przekazywana drogą akustyczno-wibracyjną pobudza także organizm do wydzielania endorfin i innych neurotransmitorów, które wywołują uczucia euforyczne i prowadzą do ukojenia bólu oraz aktywizują system immunologiczny. Stymulacją akustyczną i somatosensoryczną zostają objęte nie tylko zmysły, ale również sfera emocjonalna, motoryczna i intelektualna. Takie właśnie oddziaływanie o szerszym zakresie, w porównaniu z muzykoterapią akustyczną, możemy uzyskać przy stosowaniu terapii akustyczno-wibracyjnej.

Aparaturę szczególnie przydatną również w oddziaływaniach terapeu- tyczno-pedagogicznych stworzył muzykoterapeuta – uczeń Alfreda Toma tisa, lekarz weterynarii, obecnie profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, doktor Yair Schiftan.

Aparaty systemu Musica Medica – to urządzenia elektroniczne transmitujące nagrania muzyczne czy – szerzej określając – w ogóle dźwiękowe oraz przetwarzające je na drgania przekazywane do organizmu za pomocą dwóch przetworników bezpośrednio przykładanych do różnych części ciała. Aparat wzmacnia i rozdziela muzyczne sygnały dźwiękowe do dwóch kanałów stereofonicznych:

– do słuchawek z osobną regulacją lewego i prawego ucha:

– do dwóch przetworników wibracji – również z oddzielną regulacją każdego z nich.

Pokrętła znajdujące się w aparacie pozwalają również odpowiednio ustawić natężenie siły dźwięku, korekcję charakterystyki przenoszenia oraz w pewnym zakresie – natężenia wibracji. Dodatkowym wyposażeniem są: odtwarzacz dźwięku – magnetofon lub CD player: słuchawki stereofoniczne: transformator 500 mA 12 V: kabel łączący odtwarzacz dźwięku z aparatem Musica Medica.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.